Spiżarniana skrytka do przechowywania żywnościNarzekanie na kuchenny rozgardiasz powoduje, że coraz częściej zastanawiamy się na tym, jak skutecznie zapanować nad bałaganem. Jeśli dysponujemy w domu dodatkowym pomieszczeniem, możemy zagospodarować go jako spiżarnię, która odciąży nas ze zbędnych produktów czy akcesoriów i spowoduje, że nasza kuchnia będzie bardziej przejrzysta i zorganizowana. Czy warto zainwestować w regał spiżarniany? Jaki regał wybrać? 

Rodzaje regałów do spiżarni

Na rynku dostępne są różne regały, które z powodzeniem możemy włożyć do naszych spiżarni. Można wybierać w regałach plastikowych, klasycznych drewnianych bądź metalowych. Niektóre modele są wyposażone w użyteczne akcesoria oraz przydatne funkcje. Największą popularnością cieszy się regał do spiżarni wykonany z drewna. Charakteryzuje się solidnością wykonania oraz szykownością. Plusem jego posiadania jest trwałość. Ponadto materiał, jakim jest drewno łatwo dostosować do wystroju wnętrza naszego domu. Kolejnym dość często wybieranym meblem jest regał metalowy. Nieco surowy w wyglądzie, ale za to bardzo stabilny. Ciekawy nowoczesny design spiżarni doskonale wkomponuje się w elementy metalowe naszego regału. Ostatnią opcją wyboru jest regał plastikowy, który powoli zyskuje na popularności. Sprzedawcy oferują różne kolory regałów plastikowych, co z pewnością działa na korzyść, bo przykuwa uwagę zainteresowanych. Przy wyborze półek do spiżarni dużą rolę odgrywa cena. Możemy zakupić pozornie trwały metalowy regał, który podczas przesuwania straci swój kształt ze względu na wykonanie z cienkiej warstwy metalu. Dlatego warto na ten mebel przeznaczyć nieco większy budżet, tym bardziej że ma nam służyć na lata i wytrzymać codzienne obciążenie w postaci słoików, butelek, puszek, czy napojów. 

Czy warto zakupić regał do spiżarni?

Regał do spiżarni jest meblem potrzebnym ze względu na możliwość ulokowania na nim rozmaitych produktów, które chcemy usunąć z widoku naszej kuchni. Regał pozwoli nam na uporządkowanie zapasów, przyrządzonych na zimę oraz bieżących zakupów. Jest to mebel, na którym magazynujemy żywność w różnej postaci, zatem kwestia jego użyteczności jest niepodważalna. Na jego półkach możemy ustawić:

-butelki z przetworami,

-słoiki,

-soki,

-kartony z ryżem

-torebki z makaronem,

-cukier,

-mąkę.

Możliwości regału, jeśli chodzi o ilość magazynowanej żywności, są po prostu duże. Taka szafka może posłużyć nam jako mebel, który odciąża przestrzeń kuchenną i wpływa na zachowanie większego porządku. Obecność regału pomoże nam zorganizować przestrzeń w domowej spiżarni i zapanować nad bałaganem.